Bramy garażowe – dostępne rozwiązania

Dom

Z radością obserwujemy, że liczba dostępnych obecnie na rynku ergonomicznych oraz dostępnych w korzystnych cenach rodzajów bram garażowych stale się powiększa. Dawno już do lamusa odeszły czasy, kiedy to konsument miał dostęp wyłącznie do standardowych, nieco powiększonych drzwi skrzydłowych, które nie zawsze legitymowały się optymalną szczelnością oraz nie zapewniały zadowalającego bezpieczeństwa użytkownikowi.

W chwili obecnej konsumenci mogą wybierać z wielu dostępnych alternatyw, w zależności nie tylko od zasobności ich portfela, ale także ilości miejsca jaką dysponują w swoim garażu lub składziku. Jeżeli są oni właścicielami pomieszczenia o dość niewielkim metrażu, wręcz idealnym rozwiązaniem w ich przypadku okażą się bezsprzecznie bramy rolowane w formie kraty lub pancerza standardowego. W obydwu przypadkach element zabezpieczający zarówno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak i nieproszonymi gośćmi chowany jest w podwieszanym pod sufitem profilu metalowym mającym kształt prostopadłościanu.

Klient może także wybrać sposób otwierania bramy, bowiem chowanie i wysuwanie pancerza może przebiegać ręcznie przy zastosowaniu specjalnej korbki połączonej z szyną lub też automatycznie – konieczne jest wtedy dokupienie do zestawu dostosowanego do wielkości bramy silniczka napędzającego mechanizm zwijający i rozwijającego pancerz.

Doskonale zdajemy sobie jednakże sprawę, że nie każdy z naszych czytelników dysponuje niewielkim garażem lub składzikiem – część z nas jest bowiem posiadaczami przestrzennych pomieszczeń, w których bez problemu zmieści się auto, niezbędne narzędzia oraz chwilowo nieużywane przedmioty i meble domowe. Jeżeli nie musimy się obawiać o niewystarczającą ilość miejsca na montaż bramy, wybrać możemy produkt mocowany na stelażu, który to chowany i wysuwany jest przy wykorzystaniu wysoce wytrzymałych oraz odpornych na uszkodzenia mechaniczne sprężyn naciągowych lub skrętnych. Co ważne, obydwa rozwiązania opierają się na zastosowaniu doskonale dopasowanego do prowadnic pancerza gwarantującego całkowitą szczelność oraz izolację termiczną nawet w sezonie zimowym. Możliwe jest także zaimplementowanie zamków i rygli, dzięki czemu zamkniętej bramy nie można będzie łatwo sforsować, nawet przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi. Sam pancerz wykonany jest z relatywnie grubego oraz elastycznego metalu, któremu nie groźne są uszkodzenia mechaniczne czy też próby włamania.

Jeżeli chodzi o cenę, to na nieco większy wydatek należy przygotować się nabywając produkt wraz ze stelażem. Jeżeli więc chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, a jednocześnie ograniczyć ilość miejsca jaką zajmować będzie w naszym garażu brama, warto sięgnąć po wariant rolowany – może być on montowany podtynkowo lub też bezpośrednio na zewnętrzną część ściany, zależnie od specyfiki obiektu oraz preferencji klienta. W wielu przypadkach możliwa jest także dodatkowa personalizacja, a więc dobór koloru zarówno samego pancerza, jak i prowadnic oraz profili, w których chowana jest otwarta brama.