Kable antenowe – charakterystyka

Produkcja

Zdaniem laików kabel antenowy oferowany przez jednego producenta niemalże niczym nie różni się od podobnego produktu, który nabyć możemy w innym sklepie stacjonarnym czy internetowym. Nic bardziej mylnego – okablowanie takie przeszło bardzo daleką drogę od nieskomplikowanych produktów po wysoce zaawansowane wyroby pełniące w sposób optymalny powierzone im role. W ramach dzisiejszego artykułu postanowiliśmy przyjrzeć się im nieco bliżej.

Jeżeli zakupimy kabel antenowy renomowanej firmy, możemy być pewni, że za zapłacone pieniądze otrzymamy produkt, który legitymuje się nie tylko wysoką żywotnością żył stanowiących jego rdzeń, ale także odpowiednią izolacją i wykonaną z wysokiej jakości gumy lub tworzywa sztucznego osłoną, która zabezpieczy produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak również zapewni mu odpowiednią elastyczność podczas montażu. Niejednokrotnie okazać się bowiem może, że kabel antenowy zainstalować będziemy musieli na ścianie lub też w rogu pomieszczenia pod nietypowym kątem – nie powinniśmy w takiej sytuacji musieć obawiać się, że po kilku miesiącach lub latach wyrób taki ulegnie uszkodzeniu lub przełamie się na skutek działających na niego sił czy nacisków.

Kupując okablowanie omawianego typu nie obawiajmy się przeznaczyć na ten cel nieco większych środków niż początkowo zakładaliśmy, bowiem pozwoli nam to kupić produkt bardziej uniwersalny oraz lepiej przystosowany do szeregu zastosowań użytkowych i przemysłowych. Niezwykle przydatna okazuje się szczególnie powłoka zewnętrzna odporna na działanie wysokich temperatur oraz utrudniająca rozprzestrzenianie się płomieni w przypadku powstania pożaru. Warto także przed dokonaniem zakupu ustalić, w jakim zakresie temperatur może być używany kabel antenowy, którego nabycie rozważamy. Eksperci zalecają, aby wahał się on od około minus trzydziestu do plus siedemdziesięciu stopni Celsjusza, bowiem umożliwi to jego użytkowanie niemalże w każdych warunkach.

Jeżeli chodzi o żyły nadmienionego okablowania, warto aby były one wykonane z wysokiej jakości materiału. W chwili obecnej rekordy popularności bije miedź, która jest nie tylko relatywnie niedroga i łatwa w obróbce, ale także zapewnia optymalną wydajność przesyłania sygnałów bez jednoczesnego ryzyka powstania zakłóceń. Aby ograniczyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia do absolutnego minimum, warto zdecydować się na kabel ekranowany.

W przypadku, gdy potrzebujemy większych ilości kabla antenowego, na przykład do zastosowań stricte przemysłowych, rekomendowane jest także sprawdzenie, czy produkt taki opatrzony jest wszystkimi niezbędnymi certyfikatami oraz czy spełnia obowiązujące obecnie normy bezpieczeństwa – będzie to gwarancją, że funkcjonować on będzie w sposób niezagrażający zdrowiu lub życiu użytkowników, czy też osób znajdujących się w jego pobliżu.
Zależnie od tego na jakiej jakości produkt się zdecydujemy, jego cena może wahać się od niecałych ośmiu do nawet trzydziestu pięciu złotych za metr bieżący. Nie zalecamy zakupu wyrobów plasujących się w dolnej części stawki, bowiem mogą one być wykonane z tańszych materiałów i nie gwarantować satysfakcjonującego przesyłu.